Publiczne Przedszkole pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej

 12 262 24 08     601 985 983

ZDROWE ŻYWIENIE

Hipokrates powiedział: „Twoje pożywienie może być lekarstwem”, dlatego też w naszym przedszkolu wielką wagę przywiązujemy do żywienia, aby dzieci mogły skosztować wielorakich produktów, szczególnie tych, które „budują zdrowie”. Korzystamy z rad i książek dietetyków w oparciu o medycynę św. Hildegardy, Stefanii Korżawskiej, Ewy Dąbrowskiej i nie tylko.

Staramy się wykonywać wszystko sami począwszy od przetworów, a skończywszy na potrawach przygotowanych w naszej kuchni z myślą tylko i wyłącznie o naszych dzieciach, staramy się nie korzystać z produktów gotowych. Sami pieczemy ciasta, robimy różne przetwory, lepimy pierogi. Podajemy dzieciom smakowite herbatki np.: z kopru włoskiego, majeranku, mięty lub owocowe, które wspomagają trawienie.

Nasze potrawy mają bardzo dobry smak, ponieważ wykorzystujemy do ich wykonania różnorodne przyprawy. Przygotowujemy słodkości w postaci ciast i innych smakołyków w oparciu o staropolską kuchnię. Zdrowa żywność w naszym pojęciu to znaczy powrócić do doświadczenia naszych prababć i wielopokoleniowych doświadczeń w gotowaniu.

ZDROWE NIE ZAWSZE ZNACZY NIEDOBRE

Przedszkole na ruczaju

Nasze publiczne przedszkole znajduje się na Ruczaju w Krakowie. Ofertę przedszkola cechują zarówno wartości tradycyjne, katolickie jak i zrównoważony sposób edukacji, żywienia i wychowania.

Oferta dla rodzin 3+

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci z rodzin wielodzietnych oferując warunki takie jak w państwowych przedszkolach. Nabór do przedszkola i Klubu Malucha trwa cały rok.

Lokalizacja przedszkola

Kontakt

Publiczne Przedszkole pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej, ul. Wichrowa 7 w Krakowie

przedszkole@przedszkolembb.pl

 12 262 24 08    601 985 983


logo-malopolsk

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. " Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowane ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.