Publiczne Przedszkole pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej

 12 262 24 08     601 985 983

PROJEKT STARE KINO

PROJEKT „STARE KINO”

W przedszkolu mamy swoje własne kino. Nasze ma siedzibę w jednej z sal. Atmosferę tajemnicy i czarownego mroku dopełniał zapach rozgrzanej kliszy. "Sierotka Marysia", "Małpa w kąpieli", "Legenda o Królu Łokietku", "Baśń o Zaklętym Rumaku" czy "Jak to ze lnem bywało"... Wielka kolekcja zwiniętych na kliszach bajek mieszka w dużym pudełku. Najmniejsze dzieci przypatrują się z podziwem ilustracjom i słuchają bajek. Uczą się przy okazji składać litery w słowa, a chęć przejęcia roli „narratora” budzi w nich pragnienie jak najszybszego opanowania sztuki czytania.

W latach 90. wysłużone przezrocza zastąpił zachwyt ruchomym obrazem. Następująca po niej era DVD, telewizji satelitarnej i całodziennych kanałów dla dzieci na długi czas wyrugowały w wielu rodzinach nawet potrzebę czytania książek. Psychologowie podnieśli alarm, rodzice spostrzegli, że ścieżka rozwojowa, w którą wybrali się ze swoimi dziećmi jest nieprzejezdna i zaczęło się wielkie poszukiwanie zmian. Najpierw wróciła tradycja głośnego czytania. Część rodziców zauważała jednak potrzebę większego zaangażowania dziecka. Przypomnieli sobie wtedy o przeźroczach. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę.

Film na ścianie jest największą motywacją do tego, by przygotować się do snu. Półmrok doskonale wprowadza dziecko w wieczorny nastrój. To jeszcze lepsze niż czytanie książek. Bajki z rzutnika i dzisiaj, pomimo upływu lat i pomimo tego, że już nikt ich nie produkuje, przyciągają uwagę najmłodszych.

Przedszkole na ruczaju

Nasze publiczne przedszkole znajduje się na Ruczaju w Krakowie. Ofertę przedszkola cechują zarówno wartości tradycyjne, katolickie jak i zrównoważony sposób edukacji, żywienia i wychowania.

Oferta dla rodzin 3+

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci z rodzin wielodzietnych oferując warunki takie jak w państwowych przedszkolach. Nabór do przedszkola i Klubu Malucha trwa cały rok.

Lokalizacja przedszkola

Kontakt

Publiczne Przedszkole pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej, ul. Wichrowa 7 w Krakowie

przedszkole@przedszkolembb.pl

 12 262 24 08    601 985 983


logo-malopolsk

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. " Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowane ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.