Publiczne Przedszkole pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej

 12 262 24 08     601 985 983

KIM JESTEŚMY

Budynek i otoczenie przedszkola - prywatne przedszkole katolickie ruczaj Kraków Budynek i otoczenie przedszkola - prywatne przedszkole katolickie ruczaj Kraków

PRZEDSZKOLE W KRAKOWIE

Jesteśmy przedszkolem, które powstało w Krakowie na Klinach, prowadzonym przez osobę świecką mgr Annę Tokarską, żonę i matkę dwójki dorosłych dzieci, która pracowała wiele lat jako nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego Zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszego przedszkola.

DLACZEGO WYBRAĆ NAS?

Istniejemy od 2004 roku. Naszym celem nie jest katechizowanie Rodzica, ale miłość do dziecka. Dlatego każdy człowiek szanujący wartości oparte o kulturę chrześcijańską jest zaproszony do naszego przedszkola. Stawiamy na wzajemne poszanowanie. Uczymy dzieci miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Dbamy o zasady dobrego wychowania (savoir – vivre). Budynek przedszkola otoczony ogrodami i parkiem, znajduje się z dala od ruchliwych ulic. Boiska sportowe umieszczone w tej enklawie ciszy i zieleni pozwalają na uprawianie różnych dyscyplin oraz zabaw zimowych na znajdującej się tam górce. Dobrze wyposażone sale dla dzieci sprzyjają zdobywaniu wiedzy pod kierunkiem wykwalifikowanych, doświadczonych nauczycieli. Obecność ogrodu i sali gimnastycznej pozwala na zapewnienie profilaktyki zdrowotnej, o co dba personel medyczny współpracujący z placówką. Do przedszkola przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Działa również Klub Malucha „Bożydarek”, dla dzieci od 1,5 roku. Atutem naszego przedszkola jest własna kuchnia. Gotujemy smaczne potrawy, łącznie z pierogami, kluseczkami i domowymi ciastami, opierając się na przepisach ustalonych przez dietetyka. Mocną stroną naszego przedszkola jest dobre przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole. Dopełnieniem edukacji jest szeroka gama zajęć dodatkowych pozwalających na przeprowadzanie doświadczeń z przyrody ożywionej i nieożywionej, rozwijania wyobraźni, pomysłowości, pamięci, zmysłu estetycznego poprzez zajęcia plastyczne, konstrukcyjne, a także słuchanie i wyrażanie muzyki przez ruch, taniec, grę na instrumencie. Dbamy o edukację językową, aby przygotować dziecko do wymogów współczesnego świata, dlatego też nasze działania skierowane są ku konwersacji w językach obcych. Dla uatrakcyjnienia zajęć zachęcamy dzieci do uczestnictwa w hipoterapii, basenie, szkółce narciarskiej, teatrzykach i wycieczkach.

Sprawdź kadrę przedszkola

Nasza Kadra

mgr ANNA TOKARSKA WŁAŚCICIEL I DYREKTOR PRZEDSZKOLA W KRAKOWIE

mgr ANNA TOKARSKA

WŁAŚCICIEL I DYREKTOR PRZEDSZKOLA

mgr BARBARA URAM

DYREKTOR PEDAGOGICZNY

Nasze przedszkole jest najlepszym wyborem dla Twoich dzieci

Przedszkole na ruczaju

Nasze publiczne przedszkole znajduje się na Ruczaju w Krakowie. Ofertę przedszkola cechują zarówno wartości tradycyjne, katolickie jak i zrównoważony sposób edukacji, żywienia i wychowania.

Oferta dla rodzin 3+

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci z rodzin wielodzietnych oferując warunki takie jak w państwowych przedszkolach. Nabór do przedszkola i Klubu Malucha trwa cały rok.

Lokalizacja przedszkola

Kontakt

Publiczne Przedszkole pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej, ul. Wichrowa 7 w Krakowie

przedszkole@przedszkolembb.pl

 12 262 24 08    601 985 983


logo-malopolsk

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. " Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowane ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.