Publiczne Przedszkole pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej

 12 262 24 08     601 985 983

KIM JESTEŚMY

Budynek i otoczenie przedszkola - prywatne przedszkole katolickie ruczaj Kraków Budynek i otoczenie przedszkola - prywatne przedszkole katolickie ruczaj Kraków

PRZEDSZKOLE W KRAKOWIE

Jesteśmy przedszkolem, które powstało w Krakowie na Klinach, prowadzonym przez osobę świecką mgr Annę Tokarską, żonę i matkę dwójki dorosłych dzieci, która pracowała wiele lat jako nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego Zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszego przedszkola.

DLACZEGO WYBRAĆ NAS?

Podczas, gdy inni zachłystują się nowinami z Zachodu, my stawiamy na Polskę, jej wartości i niemodny już patriotyzm. Trwamy przy wysokim poziomie edukacji, istniejemy od 2004 roku. Naszym celem nie jest katechizowanie Rodzica, ale miłość do dziecka. Dlatego każdy człowiek szanujący wartości oparte o kulturę chrześcijańską jest zaproszony do naszego przedszkola. Naukę o rodzinie przekazujemy zgodnie z nauką o moralności kościoła katolickiego. Dbamy o zasady dobrego wychowania (savoir – vivre). Budynek przedszkola otoczony ogrodami i parkiem, znajduje się z dala od ruchliwych ulic. Boiska sportowe umieszczone w tej enklawie ciszy i zieleni pozwalają na uprawianie różnych dyscyplin oraz zabaw zimowych na znajdującej się tam górce. Dobrze wyposażone sale dla dzieci sprzyjają zdobywaniu wiedzy pod kierunkiem wykwalifikowanych, doświadczonych nauczycieli. Obecność ogrodu i sali gimnastycznej pozwala na zapewnienie profilaktyki zdrowotnej, o co dba personel medyczny współpracujący z placówką. Do przedszkola przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Działa również Klub Malucha „Bożydarek”, dla dzieci od 1,5 roku. Atutem naszego przedszkola jest własna kuchnia. Gotujemy smaczne potrawy, łącznie z pierogami, kluseczkami i domowymi ciastami, opierając się na przepisach ustalonych przez dietetyka. Mocną stroną naszego przedszkola jest dobre przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole. Dopełnieniem edukacji jest szeroka gama zajęć dodatkowych pozwalających na przeprowadzanie doświadczeń z przyrody ożywionej i nieożywionej, rozwijania wyobraźni, pomysłowości, pamięci, zmysłu estetycznego poprzez zajęcia plastyczne, konstrukcyjne, a także słuchanie i wyrażanie muzyki przez ruch, taniec, grę na instrumencie. Dbamy o edukację językową, aby przygotować dziecko do wymogów współczesnego świata, dlatego też nasze działania skierowane są ku konwersacji w językach obcych. Dla uatrakcyjnienia zajęć zachęcamy dzieci do uczestnictwa w hipoterapii, basenie, szkółce narciarskiej, teatrzykach i wycieczkach.

Sprawdź kadrę przedszkola

Nasza Kadra

mgr ANNA TOKARSKA WŁAŚCICIEL I DYREKTOR PRZEDSZKOLA W KRAKOWIE

mgr ANNA TOKARSKA

WŁAŚCICIEL I DYREKTOR PRZEDSZKOLA

mgr BARBARA URAM

DYREKTOR PEDAGOGICZNY

mgr KINGA RAJCHEL

NAUCZYCIEL KONTRAKTOWY

lic. PAULINA MAJCHER

NAUCZYCIEL STAŻYSTA

Nasze przedszkole jest najlepszym wyborem dla Twoich dzieci

Przedszkole na ruczaju

Nasze publiczne przedszkole znajduje się na Ruczaju w Krakowie. Ofertę przedszkola cechują zarówno wartości tradycyjne, katolickie jak i zrównoważony sposób edukacji, żywienia i wychowania.

Oferta dla rodzin 3+

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci z rodzin wielodzietnych oferując warunki takie jak w państwowych przedszkolach. Nabór do przedszkola i Klubu Malucha trwa cały rok.

Lokalizacja przedszkola

Kontakt

Publiczne Przedszkole pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej, ul. Wichrowa 7 w Krakowie

przedszkole@przedszkolembb.pl

 12 262 24 08    601 985 983


logo-malopolsk

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. " Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowane ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.