Publiczne Przedszkole pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej

 12 262 24 08     601 985 983

Hipoterapia

Prowadząca mgr Izabela Zabajewska

Jazda konna ma ogromne znaczenie w usprawnianiu dzieci, różnego rodzaju ćwiczenia wykonywane podczas zajęć przyczyniają się do poprawy równowagi i koordynacji ruchowej, utrwalaniu schematu ciała i poprawianiu orientacji przestrzennej, wzmacniają mięśnie postruralne co zapobiega wadom postawu lub ułatwia ich korekcję.

Nauka jazdy konnej zapewnia wysiłek o charakterze wytrzymałościowym pobudza on pracę układu oddechowego i układu krążenia oraz wpływa na rozwój cech motorycznych zwiększając ogólną wydajność i sprawność fizyczną. Cały cykl ćwiczeń polega na zapoznaniu się z koniem, ćwiczenia równoważne, ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo – ruchową, ćwiczenia rozwijające zwinność, schemat własnego ciała i orientację przestrzenną.

Przedszkole na ruczaju

Nasze publiczne przedszkole znajduje się na Ruczaju w Krakowie. Ofertę przedszkola cechują zarówno wartości tradycyjne, katolickie jak i zrównoważony sposób edukacji, żywienia i wychowania.

Oferta dla rodzin 3+

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci z rodzin wielodzietnych oferując warunki takie jak w państwowych przedszkolach. Nabór do przedszkola i Klubu Malucha trwa cały rok.

Lokalizacja przedszkola

Kontakt

Publiczne Przedszkole pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej, ul. Wichrowa 7 w Krakowie

przedszkole@przedszkolembb.pl

 12 262 24 08    601 985 983


logo-malopolsk

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. " Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowane ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.