Publiczne Przedszkole pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej

 12 262 24 08     601 985 983

KATECHEZA

Katecheza w naszym przedszkolu prowadzona jest w oparciu o naukę kościoła katolickiego. Zajęcia z katechezy prowadzone są we wszystkich grupach przedszkolnych. W grupie 3 –4 latków dowiadujemy się, że Bóg nas kocha, a my jesteśmy Jego ukochanymi dziećmi. Uczymy się poprzez zabawę, śpiew piosenek oraz proste ćwiczenia rysunkowe. W grupie starszaków miłość Boga odkrywamy poprzez świat przez Niego stworzony. Uczymy się, że człowiek jest najukochańszym stworzeniem Pana Boga (a więc jesteśmy Jego królewnami i królewiczami). Dowiadujemy się, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, który chce nam pomagać w drodze do nieba. Poznajemy ważne osoby związane z naszą wiarą oraz jej podstawowe prawdy. Zwracamy uwagę na kalendarz roku liturgicznego, rozmawiamy o ważnych uroczystościach chrześcijańskich. Staramy się również dobrze przygotować do świąt. Wykorzystujemy różnorodne metody takie jak: pogadanka, piosenka, elementy tańca, prace manualno – plastyczne, zgadywanki i tym podobne.

Prowadząca mgr Renata Rudnicka (mgr teologii).

Przedszkole na ruczaju

Nasze publiczne przedszkole znajduje się na Ruczaju w Krakowie. Ofertę przedszkola cechują zarówno wartości tradycyjne, katolickie jak i zrównoważony sposób edukacji, żywienia i wychowania.

Oferta dla rodzin 3+

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci z rodzin wielodzietnych oferując warunki takie jak w państwowych przedszkolach. Nabór do przedszkola i Klubu Malucha trwa cały rok.

Lokalizacja przedszkola

Kontakt

Publiczne Przedszkole pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej, ul. Wichrowa 7 w Krakowie

przedszkole@przedszkolembb.pl

 12 262 24 08    601 985 983


logo-malopolsk

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. " Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowane ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.