BEZPIECZEŃSTWO

Nasze przedszkole znajduje się w enklawie ciszy i zieleni, z dala od ruchliwych ulic. Ulica Wichrowa jest ulicą ślepą, która kończy się przy parku „Maćka i Doroty”, dlatego też nasze dzieci nie są narażone na niebezpieczeństwo przejeżdżających ciężarówek, autobusów oraz niebezpieczeństwo przechodzenia przez ruchliwą ulicę. Rodzicom parkowanie ułatwia znajdujący się na końcu ulicy parking, z którego korzysta przedszkole i mieszkańcy okolicznych domów jednorodzinnych.

Przedszkole dba o bezpieczne warunki przebywania dzieci, otrzymało pozytywną ocenę straży pożarnej i sanepidu. W przedszkolu zamontowane są drzwi przeciwpożarowe, czujniki dymu i klapa oddymiająca. Nasi pracownicy przeszkoleni są w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, ponadto przedszkole dba o profilaktykę zdrowotną podopiecznych współpracując systematycznie ze służbą zdrowia.

Wychodząc na spacery, jadąc na wycieczki nasze dzieci wyposażone są w kamizelki odblaskowe z logo i adresem przedszkola. Dzieci są widoczne z daleka dla pojazdów i dla opiekunów. Współpracujemy z firmami, które mają autobusy nowej generacji z zamontowanymi pasami bezpieczeństwa.

Podczas zajęć dzieci uczą się prawidłowego poruszania się jako pieszy i rowerzysta, zapoznają się ze znakami drogowymi, wiedzą i rozumieją, że nie można ufać obcym zwierzętom, napotykanym w czasie spacerów. W ramach zajęć „Przedszkolaki bezpieczaki” dzieci poznają zasady ograniczonego zaufania do osób dorosłych, obcych. Szczególną uwagę zwraca się na to , że nie wolno obcym otwierać mieszkania ani odbierać telefonów od nieznajomych.

W zgodzie z zasadą „W zdrowym ciele zdrowy duch” dbamy o sprawność fizyczną naszych dzieci, korzystając z naszej sali gimnastycznej oraz pobliskiego parku, gdzie odbywają się zajęcia i zabawy z różnymi przyrządami i chustą animacyjną. W przedszkolnym ogrodzie i placu zabaw sprzyjającym rekreacji odbywają się zabawy i zajęcia sportowe.